Narozen v březnu 1999, po zlínském gymnáziu nyní na FAVU v Brně, pod ateliérem video artu.

Ve svém dětství jsem vyrostl se svými, nyní blízkými, přáteli ve skautu v koloběhu víkendů a několika prázdnin, strávených v přírodě. Tyto léta se později odráží v mé tvorbě, a to zaobalené pod dekou metafor a symbolů.

Ve 14 letech jsem inicioval založení projektu Zlon Longboard Squad – longboardové komunity ve Zlíně, která funguje doposud. Pod hlavičkou tohoto imaginárního dítěte vznikala má první videoprodukce longboardových videií a mé první koláže, jakožto pozvánky na námi pořádané eventy. Od tohoto okamžiku se věnuji downhill skateboardingu a všemu, co je s tímto zájmem spojeno. Během posledního léta jsem pomáhal s organizací světového poháru v Rumunsku a načerpanou inspiraci zase poslal dál lokální kultovní akci Monako.

První převrat, kdy jsem z původního plánu „dělat videa“, přešel spíše k touze vytvářet něco, co v lidech zanechá emoce a donutí je otevřít oči, byl úraz nohy. Druhý signál, který touhu přenesl na činy, byl maturitní ročník na střední škole a jakási možnost se konečně realizovat.

V tomto meziobdobí jsem se také stal baristou v pojízdné zlínské kavárně, z práce se stal poměrně rychle zájem, pořídil jsem si svůj první foťák, šel na FAVU a tak to všechno nějak začalo.

STUDIES

  • FAVU Brno / Faculty of Fine Arts / 2018 ->

VÝSTAVY/EXHIBITIONS

  • SONDA / Galerie Komnata / 11.2. – 11.3. 2019
„Nikdy jsem nedopustil, aby škola stála v cestě mému vzdělání.“ Mark Twain